517 519 705
Żłobek Miejski "Figielkowo" w Wojkowicach

Do poczytania

… na świeżym powietrzu przez cały rok

Zajęcia ruchowe na powietrzu należy prowadzić przez cały rok. W czasie ich trwania stwarzamy dzieciom możliwość zabawy, pracy i hartowania, zapewniamy korzystanie z nieograniczonych bodźców wpływających na wszechstronny rozwój dzieci. Żadne, nawet pięknie urządzone sale, przybory i środki techniczne nie zastąpią słońca, śniegu, wiatru, mgły, świeżego powietrza, rosy, zapachu kwiatów…

Specjaliści podkreślają, że tajemnica powodzenia w zakresie rozwoju fizycznego i motorycznego tkwi w powrocie do ruchu w naturalnych warunkach i w świadomym korzystaniu z każdej okazji dobrze zorganizowanej aktywności na powietrzu.

Żyjemy w określonym klimacie, w którym zmieniające się pory roku dostarczają bardzo różnorodnych bodźców hartując i stwarzają wyjątkowe okazje do ich wykorzystania. Dlatego ciągłe uczestnictwo w ćwiczeniach, grach i zabawach na powietrzu nawet kiedy pogarsza się pogoda, pozwala łagodnie adaptować dzieci do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Zatrzymywanie dzieci w sali bez wychodzenia na powietrze przez kilka dni stwarza okazję do przeziębień. Dzieci, które wychodzą na dwór, są aktywne, mają lepszy apetyt, są mniej agresywne. Przesadna troska dorosłych oraz nieświadomość ile przez to dzieci tracą, wyraźnie ogranicza wychodzenie na powietrze w chłodne dni. Z badań wynika, że dzieci przebywające przez cały rok na powietrzu są zdrowe, ruchliwe, po prostu szczęśliwsze! W placówce przez cały rok organizowane są różnego rodzaju zajęcia na świeżym powietrzu.

Rodzice powinni zaopatrzyć dzieci w wygodne, dostosowane do stanu pogody i pory roku ubrania, pozwalające na pełne uczestnictwo w zabawach i grach na świeżym powietrzu. Pozwólmy dzieciom cieszyć się dzieciństwem!

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!